podosfairo4 1

Αθλητισμός: Νίκησε με σκορ 4-2 ο SVA Megas Alexandros δείχνοντας ότι είναι ομάδα ανώτερης κατηγορίας!

Στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας για την τέταρτη κατηγορία τοπικού πρωταθλήματος πλασαρίστηκε η ομάδα του Μέγα Αλεξάνδρου. Νίκησε καθαρά όπως δείχνει και το σκορ 4-2 την ομάδα FC Oetwil-Geroldswil 3. Η Ελληνική ομάδα έδειξε σοβαρότητα, πάθος και αποτελεσματικότητα.
Προηγήθηκε νωρίς με 2-0 παίζοντας φανταστικό ποδόσφαιρο και απο καθαρή τύχη των γηπεδούχων το σκόρ έμεινε σε χαμηλά επίπεδα! Το ημίχρονο έλειξε με νικητή την Ελληνική ομάδα με σκόρ 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο διαιτητής δεν είδε καθαρό επιθετικό φάουλ εις βάρους του Μέγα Αλεξάνδρου, με αποτέλεσμα να δεχτεί την ισοφάριση 2-2 με πέναλτυ.
Οι Έλληνες ποδοσφαιριστές πείσμωσαν και αμέσως αντέδρασαν με γκολ από φάουλ του Άλκη Κούτρη έφερε μπροστά πάλι στο σκορ με 2-3 την ελληνική ομάδα. Ο Μέγας Αλέξανδρος δεν σταμάτησε και με γκολ του Νίκου Δήμα προς το τέλος του αγώνα σφράγισε την νίκη. Τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν ο Βασίλης Δήμας και ο Κώστας Ανδρίτσας.
Οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν και ενύσχησαν την Ελλινηκή ομάδα καταχειροκρότησαν την σπουδαία εμφάνιση της ομάδας τους.